You may contact us at : 444 4 548 / 0850 222 2 548

Beyin Ameliyatları Artık Korkutmuyor

Deneyim ve teknolojinin vücut bulduğu Liv Hospital İstanbul’da beyin ameliyatları çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Floresan Guided Yöntemi (Floresan Kılavuz Yöntemi) sayesinde ulaşılması zor tümörler rahatlıkla temizlenebiliyor.

Floresan guided; floresan rehberliğinde yapılan beyin tümörü cerrahisidir. Normalde beyin dokusundan çıkan tümörler, bazı metastazlar ve lenfoma gibi tümörler ameliyat sırasında, beyin dokusundan tam olarak ayırt edilemeyebilir. Liv Hospital İstanbul Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Talat Kırış, bu tümör derindeyse ona ulaşılması için belli bir yol kat edilmesi gerektiğini belirterek, eğer bu yolda gidilecek yön şaşarsa normal beyne zarar verme ihtimalinin olduğunu vurguluyor. Ancak Floresan Guided Cerrahi ve Navigasyon kullanılarak bu sorun ortadan kalkıyor.

Adsız

AMELİYATA REHBERLİK EDİYOR

Malign (kötü huylu) beyin tümörleri ve lenfoma tedavisinde kullanılan bu yöntem metastatik (yayılma) tümörlerde de kullanılıyor.
Prof. Dr. Talat Kırış, “Floresan guided cerrahi de ameliyat sırasında kafatası kemiği açıldıktan sonra bir ilaç veriliyor. Bu ilaç göz hekimlerinin yıllardır göz anjiyografisinde kullandığı bir ilaç. Tümör tarafından tutulan bu ilaç ile beyin dokusundan farklı olan sarı renkte tümör dokusunu görüyorsunuz. Normalde ikisi de beyazımsı olan bu dokular mikroskobumuza entegre sarı renkli bir filtre ile bakıldığında farklı renkte görünüyorlar. Beyin dokusu daha pembe ve tümör dokusu ise sarımsı bir hal alıyor” diyor.

TÜMÖR DERİNLİĞİ SORUN OLMAKTAN ÇIKIYOR

Floresan Guided yönteminin avantajına gelecek olursak; tümör ne kadar derinde olursa olsun rahat bir şekilde bulunabiliyor. Beynin içinde tümöre ulaşıldıktan sonra sarı renkli kısımlar çıkartılıyor. Bu kısımlar bittiği zaman etraftaki normal beyin dokusu görülüyor. Bu yöntem sayesinde tümörün tamamı çıkartılabiliyor ve beyin dokusuna verilen zarar da minimize edilmiş oluyor.