You may contact us at : 444 4 548 / 0850 222 2 548

3 Tesla MR

3-tesla-mr
Tıbbi teşhiste kullanılan en ileri ve gelişmiş radyolojik yöntemlerden biri olan MRG (Magnetik Rezonans Görüntüleme), insan vücudundaki doğal parametreleri kullanarak görüntü oluşturur. MR cihazları, 0,2 ile 3 Tesla MR arasında manyetik alan gücüne sahip cihazlardan oluşmaktadır. Liv Hospital Radyoloji Kliniği, ülkemizde çok nadir merkezlerde bulunan geniş magnet (70 cm) 3 Tesla MRG cihazıyla yüksek kaliteli görüntü ve hasta konforu sunmaktadır. Böylece detaylı görüntüler elde edilmektedir.

3 Tesla Mrg’nin Avantajları

Cihaz içinin genişliği, hastanın MR çekimine uyumunu ve konforunu arttırmakta, kapalı yerde kalma korkusu ve aşırı kilosu olan hastaların da MR çektirmesini mümkün kılmaktadır.
3T cihazlarda hasta konforunu etkileyen en önemli faktörlerden biri de tetkik esnasında oluşan yüksek ses düzeyidir. Bazı hastalar bundan çok rahatsız olabilmektedir. 3T GE cihazında hastanın duyduğu sesi %40’a kadar azaltabilen ses düşürme tekniği bulunmaktadır.
Hastaların tetkik sırasında keyifli vakit geçirmesi için müzik sistemi ve video yayını da bulunmaktadır.
Hareketten, vücutta takılı MR uyumlu metal protezten ve implantlardan kaynaklı görüntü bozukluğunu engelleme programı sayesinde tüm çekimlerde görüntü kalitesi yüksek olmaktadır.

Ne zaman neden istenir?

Direkt röntgende bir problemle karşılaşıldığında veya hastanın klinik durumunun açıklanamadığı bulguların varlığında, hastalıkların teşhis edilmesinde başrol oynayan ileri radyolojik tetkiklerden biri olan MR istenir.

MR, direkt grafilerde gösterilemeyen beyin gibi birçok organın değerlendirilmesinde de ilk istenen tetkikler arasında yer almaktadır. Bilgisayarlı Tomografi kemik yapıları değerlendirmede, MRG ise yumuşak dokuları göstermede daha başarılı görüntüler vermektedir

Liv Hospital MR Cihazıyla Yapılabilen İleri Görüntü Teknikleri

İleri MR görüntülemeleri
Sanal Kolonoskopi
MRG-Enterografi
Multiparametrik Prostat MRG
MR-Defekografi
MR-Fistülografi
Fonksiyonel MR
MR Spektroskopi (Multivoksel, single voksel ve 3D voksel)
Difüzyon Tensör Görüntüleme (DTI)
MR Perfüzyon
MR Sisternografi
MR Myelografi
MR Artroskopi,
Kartilaj T2 Mapping Görüntüleme Tetkikleri
Liv Hospital Radyoloji Bölümü’nde ayrıca en son teknolojik bilgisayar programları sayesinde renkli haritalandırma ve değişik açılardan inceleme yapılabilmektedir.